Biodanza prý dobývá svět, ale co to je?

Biotanec

Pozvánka na sobotu odpoledne se objevila v mém telefonu. No a protože stále ještě stávkují chilské aerolinky a já jsem místo poznávání Concepcionu  v Antofagastě … Jako správný flegmatik si říkám, proč ne? Stejně nemám nic lepšího v plánu. A je to na pláži před západem slunce. Bude pohyb, budou noví známí. Četli jste můj článek Úžasná dovednost? Píšu tam, proč je to životně důležité.

Vytáhni paty z domu

Nemyslete si, že vždycky bylo pro mě tak jednoduché jít a sdílet čas s úplně neznámými lidmi. Nechtělo se mi. A v Antofagastě není všude bezpečno. Je jednodušší sedět na terase nebo doma? Nebo na blízké známé pláži? Ano, je. Jenže to JÁ, které mě nutilo přežít mého muže, mě teď říká: „Prosím Tě, neseď na zadku. Vytáhni paty z domu. Mazej poznávat. Kdy jindy!

Hlavně začni

A tak jsem tady na pláži Las Almechas. Kousek od nás ve pojízdná knihovna s dřevěnými lehátky. Vida, to musím taky zkusit. 100 m mám ke známému ragbyovému hřišti. Důležité …na WC je blízko. V Chile se na to myslí. Pozoruji přípravy zvukové aparatury. Jako hodně věcí, je to ve stylu: Chceš něco začít? Začni amatérsky. Ale hlavně, ZAČNI!

Tancuj, co cítíš

Přistupují ke mně 3 účastníci. Pán asi 50 let s příjemným úsměvem. Mladá žena, s níž sdílím, že pracuje ve stavařině. A „profe“, neboli cvičitelka Biodanza. Vysvětlují, že jde o tanec bez pravidel, pro každého. Tak, jak to cítí. Vymyslel ho v šedesátých letech chilský psycholog a antropolog  Rolando Toro Araneda.  Později doma mi wikipedie prozradila, že už se takhle terapeuticky tančí v 54 zemích světa, včetně Argentiny, Bélgie, Brasilie, Chile, Columbie, Francie, Německa, Izraele, Indie, Italie, Nizozemí, Norska, Portugaskal, Španělska, Švýcarska, Velké Británie, USA, Urugugvaje, Venezuely, Australie, Japonska, Jižní Afriky, Irska, Ruska.​..

Praktická ukázka

Není nic lepšího, než praktická ukázka. A tak Vám tady sdílím kousek videa Biodanza, kterého jsem se zúčastnila. Jsem tam. Ta jediná blondýna. V černém, s šátkem kolem boků. Proč na tomto webu? Protože nám, co jsme zůstali, umožní těsnější kontakt s jinými lidmi. S jinými národnostmi. Dotyk, objetí, pohled do očí. A už se necítíte sami. Láska je energie. Sdílíte. A nakonec koukáte s ostatními na západ slunce. Můžete si zpočátku myslet, jako já, že je to dost praštěné a trochu manipulace. Ale můžu Vám zaručit,

bude se Vám to nakonec líbit.

Pusťte si ve videu zvuk, ať se naladíte na správnou vlnu.

Rechangueando celebrando el día de la biodanzaComunidad Biodanza Antofagasta

Gepostet von Rechangueando am Samstag, 21. April 2018

Jsem žena, která prožila ztrátu nejbližších, milovaných osob. Znám pocity, které provázejí období smutku. Vím, že lékem je čas. A vím, že času můžeme jít společně naproti. Sdílený smutek je poloviční. Beru Vás za ruku. Udělejme spolu první krok>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Společně to vyřídíme …

    Jak přežít ztrátu milované osoby? Jak projít prvními týdny a měsíci. Které úřady, jaké doklady, co vyřídit? Pojďme spolu udělat to, co je teď potřeba.

  • Uvidíme se na Facebooku
  • Nejnovější články
  • Kategorie