Finta na černé myšlenky

Dnes se s vámi podělím o jednu mou fintu na noční černé myšlenky. Jak jsem na ni přišla?

Vzbudila jsem se ve tři v noci

Nemohla jsem znovu usnout, Hlavou se mi honily všechny smutky a problémy mého života. Napadaly mě ty nejčernější scénáře. Znáte tento stav? V té šťastné době, kdy vedle mě hlasitě spal můj muž, to bylo jednoduché. Přitiskla jsem se k němu. Ale teď jsem byla sama. Koho vzít za ruku? Tyhle hodiny byly plné absolutní beznaděje a pláče.

Pak jsem jednou četla o biorytmech

Všichni už jsme o nich něco slyšeli. Podle hodiny, kdy se vzbudíte, se může usuzovat na problematický orgán v těle. Tahle informace mi ovšem také nepřidala na optimismu. Ale byla důležitá. Byla tam totiž také zmínka o tom, že v době mezi 3 a 5 hodinou ranní je tělo nejvíce oslabené. Ráno jsem často měla jednoduchá řešení pro životní výzvy, kterých jsem se v noci děsila. Všimla jsem si, že ráno jsou mé myšlenky a strachy mnohem menší. Nebo úplně zmizí.

A tak jsem začala používat svou

Fintu na černé myšlenky

Protože zbavit se jich úplně byl delší proces.  Začala jsem své černé myšlenky pozorovat. Říkala jsem jim: „Napadáte mě, protože moje tělo je teď právě oslabené.“ Moje kouzelná zaříkávací formule zní:

„Dobře, uvidíme, jak se na to budu dívat ráno.“

Je to praštěné, ale mi to funguje.

Zkusíte to také?

Jsem žena, která prožila ztrátu nejbližších, milovaných osob. Znám pocity, které provázejí období smutku. Vím, že lékem je čas. A vím, že času můžeme jít společně naproti. Sdílený smutek je poloviční. Beru Vás za ruku. Udělejme spolu první krok>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Společně to vyřídíme …

    Jak přežít ztrátu milované osoby? Jak projít prvními týdny a měsíci. Které úřady, jaké doklady, co vyřídit? Pojďme spolu udělat to, co je teď potřeba.

  • Uvidíme se na Facebooku
  • Nejnovější články
  • Kategorie