Komu daruješ košili

Dobře, není to košile, je to ragby tričko. A nebylo moje, bylo mého muže. 5 let jsem se s ním nemohla rozloučit. Bylo úplně nové. Teď ho držel v ruce jeden z chilských ragbyových „Old boys“. Nejlepší hráč dnešního turnaje. Ve vzduchu byl ještě adrenalin soutěže, smísený s vřelým přátelstvím.

Neuskutečněný sen

Ale vezmu to popořádku. To tričko pro mě znamenalo zhmotnění neuskutečněného snu. Bylo to tričko ze světového mistrovství ragby.

Můj muž to mistrovství světa toužil jednou v životě vidět. Neuměl se však rozhodnout a uskutečnit to. Můj muž byl totiž melancholik.

Být melancholikem je životu nebezpečné

Už jste slyšeli, co znamená být melancholik, cholerik, flegmatik nebo sangvinik? Cholerik zorganizuje kompletně celý výlet na Mistrovství světa na Novém Zélandu. Pozve sangvinika a dá mu úkoly ke splnění. Sangvinik zajásá, že je to výborný nápad. Polovinu úkolů okamžitě zapomene. Ale určitě se zúčastní. Pozve flegmatika a melancholika. Flegmatik v tom nevidí problém, stejně neměl nic naplánováno. Nakonec, proč ne. Nic se po něm nechce. Tak proč by nejel?

Melancholik znervózní. To přece není jednoduché zorganizovat takovou cestu. Vyrobí tabulku předpokládaných nákladů. Napíše seznam rizik. Vyhodnotí nabídky dalších možných dopravců, ubytovatelů a poskytovatelů služeb. 3 dny před odjezdem ho chytne žlučník nebo ledviny. Místo na výlet jede rychlou do nemocnice.

Čestná cena

Já jsem to ragby tričko opatrovala 5 let. Všechny věci mají svůj čas, řeknete.

Není to tak. Musíte vědět, co chcete. Já jsem ho chtěla dát někomu, kdo to ocení. A vida. V Chile, zemi fanatiků fotbalu, se hraje také ragby. A má překvapivě hodně příznivců. Ragby je inteligentní hra. A je to hra pro všechny. Velké, malé, tlusté i střízlíky. Večer, při předávání cen, jsem si je všechny mohla v klidu prohlédnout. A nasát znovu tu atmosféru soudržnosti mezi citlivými drsňáky.

Tady v Chile lidé umí projevit své city hned a nahlas. Je to jako když vám někdo otevře dvoukřídlé dveře do sluneční záře.

50 chilských ragbistů se cítilo poctěno tím, že jeden z nich dostal tuto čestnou cenu.

Ta správná chvíle

Co říct víc? Nevíte hned, co dělat s věcmi po svém milovaném? Zkuste si představit, komu by tato věc mohla nejvíce prospět nebo udělat největší radost. Kdo by ji nejvíce potřeboval nebo ocenil? Zatím to nejde? Neumíte se s tou věcí rozloučit? Její chvíle přijde. Stačí, když budete vědět, že …

… hledáte někoho, kdo si ji zaslouží. 

 

Jsem žena, která prožila ztrátu nejbližších, milovaných osob. Znám pocity, které provázejí období smutku. Vím, že lékem je čas. A vím, že času můžeme jít společně naproti. Sdílený smutek je poloviční. Beru Vás za ruku. Udělejme spolu první krok>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Společně to vyřídíme …

    Jak přežít ztrátu milované osoby? Jak projít prvními týdny a měsíci. Které úřady, jaké doklady, co vyřídit? Pojďme spolu udělat to, co je teď potřeba.

  • Uvidíme se na Facebooku
  • Nejnovější články
  • Kategorie