Láska je energie? Zjistěte, jak Vám pomůže toto poznání…

Potenciál lásky    

Máš odvahu žít podle svých představ.  Dokážeš jít za svým snem. Dává nám to sílu. Jsi nám vzorem. To jsou slova mých nejbližších přátel v České republice. A ta samá slova slyším tady v Chile španělsky.

Nepřipadá mi, že bych dělala něco zvláštního. Ale je pravda, že všechno, co dělám, má svůj směr. A že všechny kroky, které dělám, musí mít svůj potenciál lásky. Že láska nemá žádný měřitelný potenciál?

Čtěte dál. Abyste nemuseli hledat nový život tak dlouho, jako já.

Sama

Bylo to v noci po pohřbu. Ležela jsem na levé straně manželské postele. Tam, kde jsem spala víc než 10 let. Tam, kde jsem nespala poslední 2 roky.

A v mé hrudi, v místě, kde bývalo srdce, byla černá díra. Velká černá prázdná díra. Roztažená přes plíce až po žaludek. Když jsem se snažila představit si, co tam cítím, srdce tam prostě nebylo.

Neměla jsem žádnou představu, jak bych mohla žít dál bez mého muže. Milovala jsem ho – předtím. Nemůžete totiž milovat někoho, kdo zemřel.

Proč nelze milovat toho, kdo zemřel?

Nemáte protějšek. 

Po rozvodu s mým prvním manželem to bylo docela jinak. On žil. Můžete být lhostejní. Můžete milovat toho, kdo Vás opustil, nebo ho nenávidět. On totiž stále existuje. Žije.

Můj muž byl vdovec. Vzpomínám si, že se mnou mluvil o svých pocitech. A o tom rozdílu. Vůbec jsem to nechápala. Zřejmě to ani pochopit nelze. Musela jsem to prožít.

A tak jsem si tu noc vytvořila svou technickou definici ztracené lásky. Třeba Vám v podobné situaci dá naději. Čtěte…


Láska je energie.

Něco jako elektřina. Potřebuje svůj protipól. Proudí mezi dvěma póly tam a zpět. A když jeden pól zmizí?

Láska nezmizí. Neztratí se. Zůstane tam, odkud proudila. Jako v baterii. Klidná, čekající. Ale baterie jsou různé. Některé mají větší kapacitu a jiné menší. Stejně jako lidé. Někteří v sobě mají lásky více a jiní jen málo.

Co se s láskou stane, když protipól přestane existovat?

Neexistuje-li protipól, láska se nijak neprojevuje. Čeká. Myslíte, že bude už věčně jen spát a čekat? Někdy ano. Ale pravidlem je, že se objeví nový protipól. Je to něco jako zákon. Láska je totiž oblíbená. Protipóly ji hledají.

Vždy je na každé straně jen jeden protipól?

Láska může proudit z jednoho pólu k různým protipólům. Zdá se Vám, že pak dostanou méně lásky? Je to přesně naopak. Čím více protipólů je, tím více lásky dostanou. Záleží však na nich, jestli ji jsou schopni přijmout.

Kolik lásky potřebujeme? 

Nevíte? Hodně? A kolik lásky jsme připraveni přijmout? Jak to máme poznat? Poznáme to podle toho, kolik lásky vysíláme. To je ta láska, kterou dostaneme.

Ptáte se teď: Jak mám vysílat? Dá se to naučit? Ano. A velmi jednoduše.

Jsem žena, která prožila ztrátu nejbližších, milovaných osob. Znám pocity, které provázejí období smutku. Vím, že lékem je čas. A vím, že času můžeme jít společně naproti. Sdílený smutek je poloviční. Beru Vás za ruku. Udělejme spolu první krok>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Společně to vyřídíme …

    Jak přežít ztrátu milované osoby? Jak projít prvními týdny a měsíci. Které úřady, jaké doklady, co vyřídit? Pojďme spolu udělat to, co je teď potřeba.

  • Uvidíme se na Facebooku
  • Nejnovější články
  • Kategorie