Úžasná dovednost

Já nemám žádné kamarádky.

Říká šťastně provdaná žena v mém věku. Já nemám přátele. Mým jediným přítelem jsou peníze, plná peněženka. Odpovídá rozvádějící se podnikatel 55 let.  Opět jedna a jeden, co pochopí později.

Ženský pokec

Já jsem se právě vrátila z pláže Trocadero. Máme tam každé ráno v týdnu ženský pokec spojený s plaváním. Zase mám na 24 hodin vyroben oxitocin. Cítím se uvolněně a šťastně. Splnila jsem úkol vyrobit si svůj hormon štěstí svépomocí. Proč je to můj úkol? Řekneme si příště. 

Dnes si pojďme říct

něco o přátelích

Musím se přiznat, že do mých skoro 40 let jsem neměla velkou zásluhu na tom, jestli mě někdo považoval za svou kamarádku. Je fakt, že jsem udělala pár pokusů o sblížení s lidmi, jejichž život se mi líbil. Jenže já jsem si připadala tak nezajímavá! A moje tehdejší manželství tak nepovedené!  Mnohem jednodušší bylo uzavřít se do rodinného kruhu. Rodiče, prarodiče, děti, maximálně bratranci. Povídání o věcech, které se omílají stále dokola. Žádný progres, minimální podněty. Žádné vlastní koníčky. Můj život se řídil potřebami a přáními mých blízkých.

Nekonečné možnosti

Abych to změnila, musela jsem dostat kopanec ve formě rozvodu. Cítila jsem se zoufale sama. Byla jsem vděčná za jakékoliv vlídné slovo kohokoliv. A pak jsem dostala 2 dárky. Ve formě dvou lidí, muže a ženy. Každý z nich naprosto jiný. Měli jednu společnou úžasnou dovednost. Dokázali se seznamovat s lidmi. Koukala jsem jako z jara. Nikdy jsem nikoho sama neoslovila na ulici. Jim to nedělalo problém. Počet jejich známých byl nekonečný. Když si uvědomíte, že nás je na Zemi asi 8 miliard, jsou možnosti získat přátele fakt nekonečné.

Ale proč?

Proč se o to snažit?

Četli jste Vejce a já od Betty MacDonald? Nebo Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše od Johna Greye? Já to shrnu. My ženy potřebujeme kamarádky, abychom si vyrobili sdílením a povídáním oxitocin. Muži potřebují kamarády, aby s nimi mohli hrát soutěžní hry. Potřebují televizi s dálkovým ovládáním, aby mohli přepínat kanály, vypnout mozek a vyrábět si testosteron.

My ženy máme často tendenci kritizovat své přítelkyně. To muži neřeší. Mají

přátele rozdělené podle druhů svých zájmů

 

Ale i my ženy se učíme. Sedmdesátiletá maminka mé známé je už nějaký čas vdovou. Má 5 kamarádů a několik kamarádek. Jednoho přítele do divadla a na koncerty, druhého na sport. Se třetím chodí tančit. Další miluje zahradu a nemá vlastní. A tak ošetřuje kytky a pěstuje zeleninu u své přítelkyně. No a ten poslední? Ano. Pohlazení a sex. S kamarádkami pak chodí na kafíčko a dortík probírat ženský pohled na svět.

Inspiruje vás to nebo pohoršuje?

Oni jsou šťastní. Plní si navzájem své potřeby.Pokud se cítíte právě teď sami, proč to nezměnit? Je nás 8 miliard.

Potřebujete jen vědět, koho a proč hledáte.

Jsem žena, která prožila ztrátu nejbližších, milovaných osob. Znám pocity, které provázejí období smutku. Vím, že lékem je čas. A vím, že času můžeme jít společně naproti. Sdílený smutek je poloviční. Beru Vás za ruku. Udělejme spolu první krok>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Společně to vyřídíme …

    Jak přežít ztrátu milované osoby? Jak projít prvními týdny a měsíci. Které úřady, jaké doklady, co vyřídit? Pojďme spolu udělat to, co je teď potřeba.

  • Uvidíme se na Facebooku
  • Nejnovější články
  • Kategorie